Nagrade British Soap Awards 2019 održavaju se u Manchesteru u kazalištu Lowry u subotu 1. lipnja, a emitiraju se uživo na ITV od 20:00 sati, a Phillip Schofield bit će domaćin.
Oglas
Naš popis pobjednika bit će ažuriran kako se rezultati budu otkrivali, pa ovdje provjerite sve detalje ...
Nominirani i pobjednici za nagrade British Soap Awards 2019
Najbolji britanski sapun
- Ulica krunidbe
- Liječnici
- EastEnders
- Emmerdale
- Hollyoaks - POBJEDNIK!
Najbolji glumac
- Jack P Shepherd (David Platt, Coronation Street)
- Danny Dyer (Mick Carter, EastEnders)
- Zack Morris (Keegan Baker, EastEnders)
- Jeff Hordley (Cain Dingle, Emmerdale)
- Gregory Finnegan (James Nightingale, Hollyoaks) - POBJEDNIK!
Najbolja glumica
- Alison King (Carla Connor, Ulica krunidbe)
- Lorraine Stanley (Karen Taylor, EastEnders)
- Lucy Pargeter (Chas Dingle, Emmerdale) - POBJEDNIK!
- Stephanie Davis (Sinead Shelby, Hollyoaks)
- Lauren McQueen (Lily McQueen, Hollyoaks)
Zlikovac godine
- Greg Wood (Rick Neelan, Ulica krunidbe)
- Matthew Chambers (Daniel Granger, liječnici)
- Ricky Champ (Autocesta Stuart, EastEnders)
- Claire King (Kim Tate, Emmerdale)
- Nathan Sussex (Buster Smith, Hollyoaks) - POBJEDNIK!
Najbolja komedijska izvedba
- Patti Clare (Mary Cole, Ulica krunidbe)
- Sarah Moyle (Valerie Pitman, liječnici) - POBJEDNIK!
- Tameka Empson (Kim Fox, EastEnders)
- Nicola Wheeler (Nicola King, Emmerdale)
- Jessamy Stoddart (Liberty Savage, Hollyoaks)
Najbolji pridošlica
- Alexandra Mardell (Emma Brooker, Coronation Street) - POBJEDNIK!
- Bethan Mioore (Izzie Torres, liječnici)
- Ricky Champ (Autocesta Stuart, EastEnders)
- James Moore (Ryan Stocks, Emmerdale)
- Talia Grant (Brooke Hathaway, Hollyoaks)
Najbolja priča
- Učinak Aidanovog samoubojstva (Ulica krunidbe) - POBJEDNIK!
- Danijelov i Zarin prekid (Liječnici)
- Nož zločina ( EastEnders)
- Dobrotvorna zlouporaba ( Emmerdale)
- Zlostavljanje nogometaša ( Hollyoaks)
Najbolja pojedinačna epizoda
- Aidanovo samoubojstvo i posljedice ( Ulica krunidbe ) - POBJEDNIK!
- I Beat se nastavlja ... ( Liječnici )
- Pristanak ( EastEnders )
- Chas & Paddy oprostili se od Baby Grace ( Emmerdale )
- Gdje pripadam? ( Hollyoaks )
Najbolja muška dramska predstava
- Rob Mallard (Daniel Osborne, Ulica krunidbe)
- Ian Midlane (Al Haskey, liječnici)
- Zack Morris (Keegan Baker, EastEnders)
- Dominic Brunt (Paddy Kirk, Emmerdale )
- Adam Woodward ( Brody Hudson, Hollyoaks ) - POBJEDNIK!
Najbolja ženska dramska izvedba
- Katie McGlynn (Sinead Tinker, Ulica krunidbe)
- Elisabeth Dermot Walsh (Zara Carmichael, liječnici)
- Gillian Wright (Jean Slater, EastEnders) - POBJEDNIK!
- Lucy Pargeter (Chas Dingle, Emmerdale )
- Nadine mulkerin (Cleo McQueen, Hollyoaks)
Najbolje partnerstvo na ekranu
- Simon Gregson i Kate Ford (Steve & Tracy McDonald, Coronation Street)
- Ian Midlane i Adrian Lewis-Morgan (Al Haskey i Jimmi Clay, liječnici)
- Roger Griffiths i Kara-Leah Fernandes (Mitch i Bailey Baker, EastEnders) - POBJEDNIK!
- Lucy Pargeter i Dominic Brunt (Chas Dingle i Paddy Kirk, Emmerdale)
- Nick Pickard i Alex Fletcher (Tony i Diane Hutchinson, Hollyoaks)
Najbolji mladi glumac
- Elle Mulvaney (Amy Barlow, Coronation Street)
- Oliver Falconer ( Joe Granger-Carmichael, liječnici )
- Kara-Leah Fernandes (Bailey Baker, EastEnders) - POBJEDNIK!
- Joe Warren-Plant (Jacob Gallagher, Emmerdale)
- Lacey Findlay (Dee Dee Hutchinson, Hollyoaks )
Prizor godine
- Gailin monolog ( Ulica krunidbe ) - POBJEDNIK!
- Pad ( Liječnici )
- Shake’s Funeral ( EastEnders )
- Kajinova ispovijed ( Emmerdale )
- Brody se suočava sa svojim zlostavljačem ( Hollyoaks )
Nagrada za izvanredna postignuća
Sue Nicholls (Audrey Roberts, Coronation Street)
OglasNagrada Tony Warren
Val Lawson (Emmerdale)